logo

MARKÉT LINHARTOVÁ

… od cimbálovky, přes klasiku až k rockové hudbě …

Housle jsou mým velkým koníčkem už od dětství. Absolvovala jsem 3 cykly na ZUŠ Edvarda Runda v Ostravě. Dlouhou dobu jsem hrála s cimbálovou muzikou, pak 5 let působila v orchestru Moravskoslezská Sinfonietta a nyní příležitostně spolupracuji s místními muzikanty na různých projektech.
Od loňského roku doprovázím svatební obřady, zejména na netradičních místech na louce, na zámku či u lesa. Vystupuji také sólově na akcích různého typu, jako jsou např. plesy, večírky, soukromé akce, festivaly, hudební večery v kavárnách nebo barech. Ve svém repertoáru se zaměřuji zejména na úpravy pop/rockových písní.
Na koncertech mě doprovází bubeník Vojtěch Seidler a při svatebních obřadech klavíristka Kačka Ondrušíková.  

Pětkrát jsem se zúčastnila měsíčního turné po Německu s projektem Rock Meets Classic. Ve vyprodaných arénách jsem si zahrála po boku slavných rockových hvězd, jako je např. Ian Gillan z Deep Purple, Joey Tempest z Europe, Pete Lincoln z kapely Sweet a mnoho dalších.

Mým největším hudebním zážitkem bylo vystoupení se zpěvákem skupiny Twisted Sister (Dee Snider) na pódiu největšího metalového festivalu v Evropě – Wacken Open Air, kde bylo cca 80 000 lidí v publiku.

Moji oblíbenou houslistkou je Američanka Lindsey Stirlling a její skladby nechybí téměř na žádném mém vystoupení.